play house Piet
Product number:
54534006300
£5,900.00*
Delivery time: 10 Wochen
Product information
play house Piet
play house Piet
| Material | robinia natural |
|---|---|
| Color | natural |
| Scope of delivery |
1x play house: robinia 1x window with flower box: robinia 1x decorative flower: robinia 1x patio: robinia |
| Minimal space | 5,20x4,25x1,90 m |
| Playvalues | |
| Age | |
| Ex works | no |
| Material | robinia natural |
|---|---|
| Minimal space | 5,20x4,25x1,90 m |
| Fall protection netto | - |
| Freefall height | 11 cm |
| Foundation level | ET 700 |
| Foundation | 6x CF |
| Soil quality | at least stone |
| Catalogue index | paradisoSpielhausPietSpielenRollenspiel |
Tender text
?: Play house Piet robinia, FL 3 natural
Recommended age group: from 1 year
Scope of delivery: 1x play house: robinia
1x window with flower box: robinia
1x decorative flower: robinia
1x patio: robinia
Minimum space: 5,20x4,25x1,90 m
Free falling height: 11 cm
Assembly: 1 person/2 h
Ground constitution DE/NL/BE: minimum stone
Ground constitution all except DE/NL/BE: at least stone
Foundations: 6x CF
Impact protection net: -
Certificate: Z2_010651_0535_Rev00
?: -
Article no.: -
Description: play house Piet
Disclaimer
The present dashboard for the Circularity Index of the "Circular Product" certification was automatically generated and is based on the corresponding certification of eibe Produktion + Vertrieb GmbH & Co KG, Industriestraße 1, 97285 Röttingen, which was issued on May 16, 2024, using the example product Play System Albion from the eibe unique® product series by the Gesellschaft für Klimaschutz München GmbH (GKM GmbH). Responsibility for the accuracy of the content lies with eibe Produktion + Vertrieb GmbH & Co KG. The basis for awarding the private-sector "Circular Product" certification by GKM GmbH can be viewed at gesellschaft-klimaschutz.de/zertifizierung/zirkularitaet/.
** The CO2e emissions of the materials used in the product are taken into account. The emissions that arise during the production process are allocated to the product on a pro-rata basis.