Product information
grasshopper Grilli
grasshopper Grilli
| Material | Robinie geölt |
|---|---|
| Color | Green |
| Scope of delivery | 1x carved figure: robinia |
| Minimal space | 5,50x4,50x2,80 m |
| Playvalues | |
| Age | |
| Ex works | no |
| Material | Robinie geölt |
|---|---|
| Minimal space | 5,50x4,50x2,80 m |
| Fall protection netto | 23,0 m² |
| Freefall height | 100 cm |
| Foundation level | FL 3 |
| Foundation | 5x CF |
| Soil quality | at least lawn |
| Catalogue index | paradiso Grasshopper Animals Deco figure |
Tender text
?: Grasshopper Grilli Robinia, green
Recommended age group: -
Scope of delivery: 1x carved figure: robinia
Minimum space: 5,50x4,50x2,80 m
Free falling height: 100 cm
Assembly: -
Ground constitution: at least lawn
Foundations: 5x CF
Impact protection net: 23,0 m²
Certificate: -
?: -
Article no.: -
Description: grasshopper Grilli
Disclaimer
The present dashboard for the Circularity Index of the "Circular Product" certification was automatically generated and is based on the corresponding certification of eibe Produktion + Vertrieb GmbH & Co KG, Industriestraße 1, 97285 Röttingen, which was issued on May 16, 2024, using the example product Play System Albion from the eibe unique® product series by the Gesellschaft für Klimaschutz München GmbH (GKM GmbH). Responsibility for the accuracy of the content lies with eibe Produktion + Vertrieb GmbH & Co KG. The basis for awarding the private-sector "Circular Product" certification by GKM GmbH can be viewed at gesellschaft-klimaschutz.de/zertifizierung/zirkularitaet/.
** The CO2e emissions of the materials used in the product are taken into account. The emissions that arise during the production process are allocated to the product on a pro-rata basis.