Sand slide Helvi robinia oiled, HPL light-grey
Product information
Sand slide Helvi robinia oiled, HPL light-grey
Sand slide Helvi robinia oiled, HPL light-grey
| Material | Robinie geölt |
|---|---|
| Scope of delivery | 1x Robinienpfosten, 1x Sandrad: Robinie, Hochdrucklaminat (HPL), Edelstahl (V2A) |
| Minimal space | 3,21x3,48x1,80 m |
| Playvalues | |
| Age | |
| Ex works | no |
| Material | Robinie geölt |
|---|---|
| Minimal space | 3,21x3,48x1,80 m |
| Fall protection netto | - |
| Freefall height | - |
| Foundation level | ET 700 |
| Foundation | 1x OF |
| Soil quality | mind. Stein |
Tender text
?: Sand slide Helvi robinia oiled, HPL light-grey
Recommended age group: -
Scope of delivery: -
Minimum space: 3,21x3,48x1,80 m
Free falling height: -
Assembly: -
Ground constitution DE/NL/BE: -
Ground constitution all except DE/NL/BE: -
Foundations: -
Impact protection net: -
Certificate: -
?: -
Article no.: -
Description: -
Disclaimer
The present dashboard for the Circularity Index of the "Circular Product" certification was automatically generated and is based on the corresponding certification of eibe Produktion + Vertrieb GmbH & Co KG, Industriestraße 1, 97285 Röttingen, which was issued on May 16, 2024, using the example product Play System Albion from the eibe unique® product series by the Gesellschaft für Klimaschutz München GmbH (GKM GmbH). Responsibility for the accuracy of the content lies with eibe Produktion + Vertrieb GmbH & Co KG. The basis for awarding the private-sector "Circular Product" certification by GKM GmbH can be viewed at gesellschaft-klimaschutz.de/zertifizierung/zirkularitaet/.
** The CO2e emissions of the materials used in the product are taken into account. The emissions that arise during the production process are allocated to the product on a pro-rata basis.