Sand play table Dino Rex HPL olivegreen
Product information
Sand play table Dino Rex HPL olivegreen
Sand play table Dino Rex HPL olivegreen
| Color | Olivegrün |
|---|---|
| Scope of delivery |
1x Basisplatte mit Schütrohren : Hochdrucklaminat (HPL),Edelstahl (V2A), Kunststoff 1x Siebplatte: Hochdrucklaminat (HPL) 2x Bodenwinkel: Stahl feuerverzinkt 1x Ständerfuß: Edelstahl (V2A) |
| Minimal space | 4,15x3,80x1,96 m |
| Playvalues | |
| Age | |
| Ex works | no |
| Minimal space | 4,15x3,80x1,96 m |
|---|---|
| Fall protection netto | - |
| Freefall height | 16 cm |
| Foundation level | ET 400 |
| Foundation | 3x OF oder 3x FFk |
| Soil quality | mind. Stein |
Tender text
?: Sand play table Dino Rex HPL olivegreen
Recommended age group: -
Scope of delivery: -
Minimum space: 4,15x3,80x1,96 m
Free falling height: 16 cm
Assembly: -
Ground constitution DE/NL/BE: -
Ground constitution all except DE/NL/BE: -
Foundations: -
Impact protection net: -
Certificate: -
?: -
Article no.: -
Description: -
Disclaimer
The present dashboard for the Circularity Index of the "Circular Product" certification was automatically generated and is based on the corresponding certification of eibe Produktion + Vertrieb GmbH & Co KG, Industriestraße 1, 97285 Röttingen, which was issued on May 16, 2024, using the example product Play System Albion from the eibe unique® product series by the Gesellschaft für Klimaschutz München GmbH (GKM GmbH). Responsibility for the accuracy of the content lies with eibe Produktion + Vertrieb GmbH & Co KG. The basis for awarding the private-sector "Circular Product" certification by GKM GmbH can be viewed at gesellschaft-klimaschutz.de/zertifizierung/zirkularitaet/.
** The CO2e emissions of the materials used in the product are taken into account. The emissions that arise during the production process are allocated to the product on a pro-rata basis.